"IT ISN'T WHO YOU LOVE. IT'S HOW YOU LOVE."

"PEOPLE ARE WHO THEY ARE."

Love is a human right...

Rage

Rage(9)

22. června 2016 v 0:01 | Janča
Poslední díl.

JUSTIN

Když jsem to najednou před Brianem vyslovil nahlas, část mě se chtěla zasmát. Jako bych si snad uvědomil stupiditu tohoto důvodu, který mě přiměl skočit po Maikeym. Ať se mi to líbí nebo ne tohle je Brian Kinney a on si vždy bude dělat, co chce, kdy chce, jak chce, bez omluv a bez výčitek. To asi ale nemění nic na tom, jak se cítí ohledně mě. Kdyby mě nemiloval nebo při nejmenším nechtěl ve svém životě, tak věřím, že by si to dokázal zařídit, abych zmizel. Vzal jsem to zkrátka až moc vážně, poslouchat 14 dní Daphne jak mluví o tom, jaká je láska mrcha, zatímco jsem smutnil za Brianem, ve mně vyvolalo jakýsi druh pocitů, kvůli kterým jsem si vytvořil obrázek toho, jaké mám štěstí, že zrovna Brian je mým přítelem a na chvíli jsem zapomněl, kdo vlastně je - Brian Kinney. A tak když moje romantická duše nedočkavě jela několika hodinovou noční cestu domů, jen aby ho překvapila, jaksi jsem byl víc ve finále překvapen já, možná spíš zaskočen a to mi zatemnilo mozek a vědomí, že ho miluju právě proto, jaký je. A tak jsem ve finále vyváděl víc, než kolik bylo zapotřebí.

B: "Justine, znáš mě vůbec?"
J: "Teď když jsem to řekl nahlas, tak si uvědomuju, jak hloupě to vlastně zní."
B: "Myslel jsem, že přes tohle už jsme se dostali... víš, že já se nezměním."
J: "Já to vím a ani to nechci... Jen jsem byl naštvaný..."
B: "Zkus říct spíš vzteky bez sebe."
J: "Tak by se to taky dalo říct. Víš, celé dva týdny si mi tak moc chyběl, navíc si ani jednou nezavolal, bylo hrozný vědět, že já ti nechybím a ve finále, když jsem tě jel překvapit, tak jsem tě našel v naší posteli s trickem a prostě rozhodilo mě to, i přes to, že to není nic, co bych neznal..."

Rage(8)

21. června 2016 v 0:03 | Janča
Nový díl.

JUSTIN

Sice jsem říkal, že počkám na to, až Brian přijde za mnou a bude chtít slyšet vysvětlení a dokonce jsem to pár hodin vydržel, ale... Je to Brian, sakra práce! Fakt musím říkat víc? Vždyť ten by nepřišel ani, kdyby mu šlo o život, to by mě spíš ještě odehnal, abych neviděl jeho nedokonalosti. A vlastně to, že jsem u holek narazil na Briana, nebylo úplně plánované. Říkal jsem sice, že mám pár možností, kde by mohl být a Linds s Mel byly jednou z nich, ale ne první - vlastně jsem k nim šel ze stejného důvodu jako Brian, abych přišel na jiné myšlenky. V to, že u nich na něj narazím jsem doufal, ale nevěřil.

Melanie: "Jak ses tam měl těch 14 dní?"
Lindsay: "A co Daphne, je v pohodě?"
J: "Bylo tam nádherně, rozhodně bych se tam vrátil..."
B: "Klidně můžeš,"...Zašeptal si pod vousy, ale já ho i tak slyšel.
Lindsay: "Co si říkal, Briane?"
B: "Ale nic."
J: "Bylo to prostě super, až na jednu věc..."
Melanie: "Nech mě hádat - nepřítomnost pana Kinneyho."

Rage(7)

20. června 2016 v 0:06 | Janča
Nový díl.

JUSTIN

"Co tady, sakra, děláš?" vyhrkl jsem na Maikeyho hned jak byl Brian v tahu. Ale hned na to mi došlo to, co nejspíš Maikeymu došlo ještě přede mnou - Brian to ví! Ale jak to může vědět?! Já mu to neřekl a pokud jsem to nebyl já, tak... Já ho snad zabiju!

J: "Ty jsi mu to řekl?!"
Maikey: "Právě se tě chci zeptat na to samý!"
J: "Nelži mi, jak jinak by to věděl!? Já to nebyl!"
Maikey: "No já taky ne, takže to musí vědět nějak jinak... Navíc proč to řešíme tímhle způsobem, jako bychom mu snad opravdu zahýbali... Ty ses vrhnul na mě!"
J: "Koukám, že ta milá tvář tě hodně rychle opustila. Nech mě hádat, přišel si pro to, aby si mu to řekl."
Maikey: "Ne přišel jsem, abych se mu omluvil za tu hádku dřív, než bys mu řekl, co si udělal a Brian mě viděl jako krysu."
J: "Co, prosím? Tím chceš říct, že ta krysa jsem já?"
Maikey: "To si řekl ty, já ne!"
J: "Ty jsi..!"
Maikey: "Co?"
J: "Neskutečnej!"

Rage(6)

17. června 2016 v 0:02 | Janča
Nový díl.

BRIAN

Momentálně jsem s Justinem nechtěl sdílet ani stejnou planetu, natož jedno auto - moje auto, které se tak zatvrzele rozhodl, že bude řídit! Úlevné bylo alespoň to, že mlčel, nechtěl jsem od něj nic slyšet, leda tak pravdu! Já sice o všem vím, ale on neví, že to vím a pokud se mi k tomu ani nepřizná, tak už není co řešit. Vlastně k řešení je toho hodně, jako třeba proč to udělal a do jaké pozice nás to teď staví, ale jak jsem řekl - teď ať prostě mlčí a dělá vše pro to, aby se moje auto neocitlo natlačené v nějakém stromě.

J: "Briane?"

Protočil jsem oči a opřel si hlavu tak, aby mi neviděl do obličeje, mohl by si totiž myslet, že mám mrtvici. Alespoň jsem se tak právě cítil - fakt hroznej pocit být svědkem toho, kdy se dva lidi, na kterých vám z celého srdce záleží, sbližují způsobem, ze kterého vám je na zvracení!

J: "Co si v noci vyváděl?"
B: "Byl jsem v Babylonu, psal jsem ti to."
J: "Jo, já vím,"...Pronesl to takovým způsobem, že jsem věděl, že ta zpráva účel splnila. Což mě přivádí k myšlence - můžu za to, co se mezi nimi stalo, tak trochu já?

Přeci jen Maikey je na mě naštvanej za to, že jsem mu 14 dní ničil každou příležitosti k romantickým blbostem s profesorem a Justin se podle všeho už vrátil s pocitem, že mu vadím a ta zpráva ho nejspíš už dodělala... blbost, ani to není důvodem, aby si spolu užívali!

Rage(5)

16. června 2016 v 0:05 | Janča
Nový díl.

JUSTIN

Maikey mi nabídl, že mě odveze domů, teda pokud to můj domov pořád je, ale já ho odmítl. Nejen, že jsem si potřeboval vyčistit hlavu na čerstvém vzduchu, ale stejně tak jsem se cítil naprosto hrozně v jeho blízkosti. Zdálo se, že on to bere až nějak moc v pohodě, ale možná já jsem z toho dělal až zbytečně moc velkou vědu. Teda ona to věda je, vlastně je to přímo šílený, protože jestli se to někdy Brian dozví, nikdy nám neodpustí, no vlastně jen mně, Maikey je jeho nejlepší přítel a je v tom přeci nevině, za to já mám hodně velký, černý puntík. Ale jde o to, že Maikey to nerozmazává, protože rozumí tomu, proč jsem to udělal, měl jsem vztek a ten mi zatemnil úsudek a já tak udělal tuhle neskutečnou volovinu, jenže Brianovi bych to vysvětlit nejspíš nedokázal a i kdyby jo, on by mi nevěřil a především by mi to neodpustil.

J: "Briane?"

Už na první pohled se mi něco nezdálo, za prvé dveře loftu byly zamčené a pokud je Brian doma, tak je nezamyká. A když nakonec ani neodpověděl na moje volání, bylo jasné, že tu není. Ani jsem nevěděl, jestli mám právo se zlobit, on podle všeho sice porušil naší 3 hodinu, ale můj prohřešek je mnohem horší. Navíc kdo ví, třeba jen šel brzo do práce, aby tu na mě náhodou nenarazil. Každopádně z mého pohledu mám alespoň víc času na to vymyslet, co dělat dál.
Dal jsem si proto sprchu, vzal si čisté věci a následně jsem se vydal do jídelny v naději, že Debb má jeden z těch dnů, kdy rozdává rady... i když jsem teda netušil, jak si říct o radu a zároveň nevytáhnout to o Maikeym, myslím, že to by ani ona nerozdýchala!

Rage(4)

15. června 2016 v 0:04 | Janča
Nový díl.

BRIAN

Objížděl jsem autem ulice a vztek mi doslova proudil v žilách. Volant jsem tiskl v rukách tak silně, že jsem se až divil, že je ještě funkční. Bylo mi hrozně, dokonce tak moc, jak by mě ani v životě nenapadlo, že by mi tak někdy mohlo být. Ostatně ono mě ani nenapadlo, že by se něco takového mohlo někdy stát - mezi těmi dvěma. Mým nejlepším kamarádem a tím, jehož jsem si dovolil ve svých myšlenkách nazývat svým přítelem. Bylo to jako sledovat epizodu nějakého hororového seriálu, která o dost předčila ty ostatní. Jenže bohužel to nebyl jen seriál, ale skutečnost - Maikey a Justin zkoumající ústní dutinu toho druhého! Bože, ani nevím, jestli se mi chce zvracet anebo se tam za nimi vrátit a zavraždit je! Viděl jsem jen zlomek sekundy toho, co se tam dělo a stačilo mi to, nedokázal jsem se ani dívat dost dlouho na to, abych se ujistil, že je to opravdu reálné, stačila mi na to sekunda, abych o tom byl přesvědčený!

B: "Skotskou, dvojitou,"...Mávl jsem na barmana, když jsem usedl na bar v Babylonu.

V poslední době jsem žil v domnění, že třeba opravdu existuje něco víc, kromě neustálého honění se za mládím, sexu s někým, kdo pro mě nic neznamená a žití nočním životem - s Justinem jsem najednou měl pocit, že můžu mít něco víc, ale jako obvykle jsem se to snažil zazdívat. Dokud na 14 dní nezmizel z mého života a já si díky snažení, abych na něj nemyslel, neuvědomil, že všechno je ve srovnání s ním úplné nic! Že on je to, co potřebuju, abych byl šťastný. Možná, že teď zním jako nějakej patetickej idiot a možná mi už zkrátka začíná stárnout mozek, ale je to tak. Jenže teď už na tom nejspíš nezáleží...

Rage(3)

14. června 2016 v 0:02 | Janča
Nový díl.

JUSTIN

Šel jsem za Maikeym doslova šnečím tempem, protože ať už jsem Briana chtěl z hlavy vytěsnit sebevíc, musel jsem nad ním neustále přemýšlet. Nad tím, co udělal, nad tím, že má Debbie pravdu - že je to zkrátka Brian a nikdy se nezmění. To od něj prostě nemůžu čekat, vlastně ani chtít. Když jsem ho poznal, věděl jsem, do čeho jdu, jen jsem netušil, že z toho nakonec bude takový problém. Netušil jsem, že jednoho dne si uvědomím, že už toho mám zkrátka po krk, že už nechci být jen někdo, koho se dokonce bojí nazvat svým přítelem, protože by to zranilo jeho ego, chci být něčím víc! A štve mě, že své city vždy raději zazdí, než aby je dal najevo, a štve mě taky to, že si tahá cizí chlapy do naší postele!

Maikey: "Justine!"
J: "Ahoj, Maikey."
Maikey: "Kde se tu bereš?"
J: "Myslel jsem, že bychom mohli sednout k RAGE, mám pár nápadů."
Maikey: "Neměl bys být doma s Brianem a dohánět, co jste zameškali?"
J: "Brian je v práci, a i kdyby ne, jsem přesvědčen, že se dokáže zabavit i beze mě."

Řekl jsem to tak kousavě, že i blbýmu by nakonec došlo, že se něco stalo. Maikey ale blbej není, takže mu to došlo prakticky okamžitě!

Rage(2)

13. června 2016 v 0:07 | Janča
Nový díl.

BRIAN

Neměl jsem ani ponětí o tom, co se s ním děje. Věděl jsem ale, že je na mě kvůli tomu hodně naštvaný. Protože Justin, kterého znám, by se mi bez zaváhání vrhl kolem krku a nic a nikdo by mu v tom nezabránil. Tenhle Justin šlehal plameny od chvíle, co mě spatřil. Znám ho bohužel až moc dobře a vím, že když má se mnou nějaký problém, tak dělá všechno pro to, aby se mi vyhýbal. A přesně to dělal - ano mluvím o tom, jak jsem se ho pokusil bezmyšlenkovitě políbit a on uhnul. V tu chvíli jsem se chtěl propadnout klidně do samotného pekla, i tam bych totiž nezažíval tak příšerný pocit jako v tu chvíli v jídelně. Justin a vztek dohromady je něco, co mi může hodně znepříjemnit život. A já se na něj celou dobu tak těšil, což je sice přiznání obrovských rozměrů, ale je to tak. A všichni kolem mě mi to akorát komplikovali tím neustálým popichováním, že jsem bez něho jako tělo bez duše.

Ted: "Briane?"...Luskl mi prsty před obličejem.
B: "Uvědomuješ si vůbec, že bych tě nejradši zabil?"
Ted: "Věř nebo ne, ale uvědomuju. Nemůžu za to, že si mimo."
B: "Co chceš?"...Zavrčel jsem.
Ted: "Tvůj podpis na tohle... a na tohle."
B: "Ještě něco?"...Ptal jsem se otráveně, jakmile jsem splnil jeho požadavky.
Ted: "To bude všechno... Vlastně Justin už je zpátky, že? Jak se tam měl?"
B: "Vím já?"
Ted: "Je to tvůj přítel, bydlíš s ním a..."
B: "Už můžeš jít,"...Přerušil jsem ten jeho výčet.

Rage(1)

10. června 2016 v 0:06 | Janča
Nová povídka.

JUSTIN

Kdybych před 14 dny věděl, že mi Brianova přítomnost bude tak moc chybět, nikdy bych se od Daphne nenechal přemluvit k tomu, abych s ní jel na hory. Jenže ona mě tak moc přemlouvala, přeci jen po rozchodu s tím pitomcem potřebovala nějaké odreagování. Ale já a Brian jsme jaksi ve fázi, kdy nám všechno šlape jako hodinky. Jako by se snad Brian konečně smířil s tím faktem, že jsem jeho přítel. Jasně, nahlas to stejně nikdy nepřizná, ale to, že si to uvědomuje a přijímá to, je pro mě nejdůležitější. A asi si dovedete představit ta muka, která mě celé dva týdny provázela - Daphne brečící, Daphne nadávající, Daphne lhostejná ke všemu kolem a ta hrozná touha po tom mít Briana u sebe!

Daphne: "Tak vítej doma."
J: "Díky, že si mě sem hodila."
Daphne: "Nenechám tě přeci jít pěšky po tom, co si musel poslouchat moje hysteráky celé dva týdny."
J: "Jo to je pravda,"...Zasmál jsem se.
Daphne: "A pořádně se s Brianem přivítejte."
J: "Neboj, přesně to mám v plánu."
 
 

Reklama