Queer as folk - season 1 - 2/2

13. april 2018 at 20:45 | Janča |  Queer as folk - obsah epizod
ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY!!!

1x12 - Move It or Lose It

Brianovi chybí Maikey a naopak, ale ani jeden nechce s tím druhým mluvit. Brian dokonce pozve Teda k Woodymu, kterého to dost překvapí. Emmett všechny tricky odmítá kvůli svému slibu, který dal Bohu. Mel s Lindsay se vzdalují a tak se hádají. Brian se s Tedem moc nebaví, ale za to on se rozhodne využít toho, že odmítá všechny svoje zájemce a sám s nimi odchází domů. Michael se konečně nastěhoval k Davidovi. Jenže David zrovna nesdílí jeho nadšení, když si všude rozestaví svoje hračky. Brian ze zoufalství otravuje dokonce i holky, které mu domlouvají, aby se s Michaelem udobřil, ale ten si myslí, že je to takhle lepší. V Big Q se Tracy zastane gayů před Maikeym, když si tam zaměstnanci o nich povídají vtipy, ale následně mu oznámí, že chce odejít z práce. Emmett nemá nejlepší náladu, ale když se seznámí s Mattem, který mu chce pomoct spatřit světlo, začíná se o to zajímat a rozhodne se jít na sezení jedné skupiny. Brian pozve Justina k sobě domů, který je nadšený, ale následně pochopí, že Brianovi pouze chybí Michael a tak se rozhodne zakročit, aby je udobřil, těm se to však nezamlouvá. David uklidí všechny Maikeyho věci a toho se to dotkne. Justin je u Briana - Ice cream kiss. Domlouvá mu, aby se usmířil s Maikeym, ale ten ho pošle pryč. Než odejde, ukradne u Briana komiks, který byl Maikeyho narozeninovým dárkem. Melanie je naštvaná, že u nich Brian pořád otravuje. Linds se mezitím svěřuje Brianovi s problémy s Mel a následně Mel konfrontuje se svými pocity. Michael se udobřuje s Tracy. Emmett se rozhodne stát členem skupiny Spatři světlo, aby se stal hetero. Justin jde za Maikeym předat mu komiks a říct mu, že Brianovi chybí. Nakonec se s ním jde usmířit. David vrátí Maikeyho věci zpátky.

1x13 - Very Stupid People

Na Briana v práci udělá dojem nový zaměstnanec Kipp a tak mu dá za úkol velkou zakázku. Linds s Melanie pořádají u sebe doma večírek pro své kamarádky, kterým se má brzo narodit dítě. Mel se tam seznamuje se ženou Marianne, se kterou si hned padne do oka. Emmett se stále přizpůsobuje novému životu a rozhodně mu to neusnadňuje blížící se P-town. Matt se mu snaží "pomoct" a nabádá ho, aby se přestal s kluky přátelit, pokud ho svádí na scestí. Kipp svede Briana v jeho kanceláři. Lindsay s Melanie pokračují v hádkách. Emmett se svěří Tedovi a Maikeymu o skupině a ti se mu to ihned snaží vymluvit, jenže Emmett to vnímá jako, že od nich nemůže čekat podporu. Brian se znovu vyspí s Kippem u sebe v loftu. Michael s Tedem se rozhodnou najmout Emmettovu oblíbenou pornohvězdu Zacka O'Toola, aby mu pomohli vrátit se do starých kolejí. Melanie se vyspala s Marianne. Kipp v práci oznámí Brianovi, že by chtěl být povýšený a kvůli sexu s Brianem doufá, že mu to projde, ale ten to ihned zamítne. Lindsay přije na to, že jí byla Mel nevěrná a Mel se nakonec rozhodne odstěhovat ke svojí sestřenici. Maiky s Tedem zjišťují, že jejich plán nevyšel a Emmett se je rozhodne odstřihnout ze svého života. Brian zjišťuje, že na něj a firmu Kipp podal žalobu za sexuální obtěžování.


1x14 - A Change of Heart

Brian je obviněný ze sexuálního obtěžování a to mu způsobuje problémy v práci. Maikey se mu snaží být i přes zákaz Davida nápomocný, což vyvolá mezi ním a Davidem hádku. Brian je ze své situace zoufalý a požádá Melanie, aby ho zastupovala. Emmett mezitím stále navštěvuje skupinu Spatři světlo, která mu má pomoct k heterosexualitě a společně s Heather ze skupiny se snaží o svůj úspěšný příběh - tedy o to, aby se spolu vyspali, což nakonec i udělají. Melanie a Ted spolu tráví čas, oba jsou zničení, ona protože jí chybí Lindsay a Ted, protože ztratil Emmetta. Michael lže Davidovi, aby mohl být s Brianem, který je ze všeho v háji. Justin u Woodyho vidí Kippa a rozhodne se využít příležitosti a pokouší se ho svést, jenže když mu oznámí, že je nezletilý, Kippa to vyděsí a Justin požaduje, aby stáhl proti Brianovi obvinění, což se podaří. Brian ovšem nezjistí, že to bylo díky němu. Ted s Maikeym jdou za Emmettem a rozhodnou se mu dát sbohem, jenže on si díky Tedovi nakonec uvědomí, že to, co dělá, je šílenost a vrátí se zpátky do svého života.

1x15 - The Ties That Bind

Lindsay nechává Brianovi Guse na hlídání, který jí slíbí, že se o něj stoprocentně postará, i když by ve skutečnosti rád šel do Babylonu na Ples v kůži. Nakonec si zařídí, aby mu ho pohlídal Justin, ten ho ale málem opaří mlékem a Mel tomu jen tak tak zabrání. David očekává svého syna Hanka a Maiky z toho má nervy. Když Hank dorazí, dá Maikeymu jasně najevo, že tam nechce být, což ho přivede k myšlence, že mu vadí, že je jeho táta gay, ale nakonec se ukáže, že mu vadí to, jak David neustále plánuje, co by mohli podniknout, zatímco Hank by se rád jen poflakoval. Za Brianem přijde jeho otec a sdělí mu, že má rakovinu, Debbie ho tak přemlouvá, aby mu řekl, že je gay, dokud je ještě čas. Nejprve se zdráhá, ale nakonec to udělá, reakce jeho otce není zprvu vůbec příjemná, ale nakonec se zdá, že by to mohl přeci jen přijmout. Dokonce mu Brian představí jeho vnuka Guse.

1x16 - French Fried

Michaelovi se přestává líbit, že za něj David všechno platí a tak s ním promluví, ten mu říká, že mu to nevadí. Když však Maikey zjistí, že si David nevybírá ani jeho šeky na nájem, nevezme to vůbec dobře. David proto souhlasí, že se budou v placení dělit, ale ještě mu sdělí, že jim zařídil dovolenou v Paříži s tím, že jí ale zruší. Justin Brianovi sdělil, že se hlásí na školy do jiných států a toho to zaskočí. Ve škole dává Justinovi opět zabrat Hobbs a tentokrát i jeho učitel, na což Justin reaguje a je na dva dny vyloučen. Debbie ho podpoří, aby se ve škole pokusil se spolužáky promluvit a tak s Daphne založí homo-hetero studentský spolek. Melanie chybí Lindsay a tak se jí rozhodne navštívit, aby se s ní udobřila, jenže dveře jí otevře podivný Francouz, který jak se ukáže, s Linds bydlí. A tak se Mel obrátí na kluky a všichni jdou zjistit, co se děje. Linds se jim svěřuje, že se chtějí s Francouzem vzít, aby dostal zelenou kartu, to Mel a Briana šokuje. Mezitím Ted s Emmettem Mikovi promluví do duše a ten se rozhodne Davidovi vyhovět a do Paříže letět. Na konci epizody jdou Justin, Brian, Ted a Emmett k Woody's a Justin narazí na Hobbse a veřejně všem řekne, že mu vyhonil. Brian Justinovi sdělí, že si právě vytvořil pravého nepřítele.

1x17 - Solution (How TLFKAM Got Her Name Back)

Michael s Davidem se vracejí z Paříže a pořádají večírek na podporu práv gayů a lesbiček, na který k nim má dorazit senátorka. Mike nikoho ze svých přátel však nepozve, protože se za ně stydí a je z něj snob. Ti však nelení, oblečou si na sebe různé šílenosti a na večírek se pozvou sami a rozjedou zde párty ve velkém. Michael je vytočený a přede všemi se pohádá s Debbie, která mu řekne, že se za něj poprvé v životě stydí. Justinovi ve škole někdo zapálí skřínku a napíše mu na ní "Fags dies", jeho máma proto jde rovnou za ředitelem, který jí dá jasně najevo, že Justinovu homosexualitu nehodlá tolerovat. Díky pomoci senátorky se nakonec ale dočká malého vítězství. Lindsay je stále rozhodnutá vzít si Francouze a nejen Melanie, ale i Brian z toho začínají být na prášky. Proto se Brian rozhodne k jedinému možnému řešení - vzdá se svých rodičovských práv, aby Mel mohla adoptovat Guse za podmínky, že se s Lindsay dají zase dohromady, obě nadšeně souhlasí. Michael se přijde usmířit s Debbie.

1x18 - Surprise Kill

Maikey dostane číslo od sexy kluka. Justin byl přijat na Dartmuth, ale oznamuje, že se rozhodl jít na Pittsburghský Institut Výtvarného Umění. Ted potkává Blaka, který je sjetý a Emmett ho od něj odhání. Ted ho však následně najde na podlaze na záchodech a tak ho s Emmettem vezmou do nemocnice. Brian se mezitím vydal do Lázní a narazil tam na Davida, který si nechával honit. Ten jde následně domů a z nervů si to s Maikeym rozdá. Ted strávil celou noc v nemocnici s Blakem a druhý den ho vezme k sobě domů, protože nemá kam jít. Emmett je kvůli tomu vytočený. Justin zjišťuje, že byl přijat na Institut a jde to oznámit mámě, ta pro něj má však špatnou zprávu - ona a jeho otec se rozvádějí. Justin proto přehodnotí své rozhodnutí a chce jít na Dartmuth, protože si to jeho otec přeje. Brian dává zabrat Davidovi, který se Maikeymu následně rozhodne přiznat, ten hned běží za kluky a Brian mu poradí, aby si taky užil. Maikey proto zavolá klukovi, který mu dal číslo. Ted ztratí peněženku a obviní Blaka, kterého následně vyhodí. Později zjišťuje, že si peněženku zapomněl u Emmetta a jde Blaka hledat. Debbie promlouvá Justinovi do duše, aby se nevzdal svého snu, následně se mu i Brian snaží pomoct ke správnému rozhodnutí, což se vyplatí. Maikey jde za Davidem a oznamuje mu, že si s někým vyšel, ale že to nikam nezašlo, protože by to bylo bezvýznamné, stejně jako to, co udělal David a tak se udobřují.

1x19 - Good Grief!

Brianův otec zemřel a kluci se mu snaží pomoct, především Maikey. Koná se pohřeb a Brian na sobě nedává znát žádné emoce. Jeho sestra Claire chce, aby se podělili o nějaké vzpomínky a Maikey vypráví dojemný příběh o tom, jak byli s Brianem malí a Brianův otec je vzal na bowling. Později se ukáže, že si to pamatuje jinak, než to ve skutečnosti bylo. Mezitím Ted znovu potkal Blaka a omluvil se mu, ten následně přijímá jeho nabídku pomoci a zůstává u něj přes noc, vyspí se spolu. Když ale Emmett vidí, jak Blake v Babylonu mluví se svým dealerem, řekne mu, aby se od Teda držel dál, a on poslechne. Daphne požádá Justina, aby byl její první, ten souhlasí a slíbí si, že to po tom nebude divné, jenže Daphne se do něj zamiluje a všechno se změní. Justin s ní zkouší promluvit, ale ta ho obviňuje z toho, že to on se změnil po tom, co začal spát s muži a navštěvovat gay kluby a že už ho skoro nepoznává. Brian se chce ze smutku vyspat s Michaelem, ale ten ho zastaví. Na konci epizody jdou spolu na bowling složit poctu jeho otci a Brian následně brečí v Maikeyho náruči.

1x20 - The King of Babylon

V Babylonu se jako každoročně koná soutěž o Krále Babylonu, na kterou se všichni vydávají. Ted s sebou vzal Blaka, se kterým nechtějí mít kluci nic společného a to Teda vytáčí. Brian Justina jako obvykle odkopne na druhou kolej a bere ho jako samozřejmost. Vic je mezitím neprávem zatčený za obnažování se na veřejných toaletách. Brian s Davidem se zase popichují a to vyústí v to, že Brian přihlásí bez jeho vědomí Davida do soutěže. Ten se nejprve zdráhá, ale nakonec vystoupí a všichni po něm šílí, což Michaela přiměje žárlit. Moderátor/ka soutěže poradí Justinovi, aby soutěžil a dal Brianovi najevo, že ho nemá tak jistýho, Justin taktéž chvíli váhá, ale když si Brian vyhlídne další známost, rozhodne se vystoupit. Nakonec i vyhrává a přebere Brianovi jeho úlovek, ten je z toho rozhozený, právě ochutnal svojí vlastní medicínu. Následuje je dokonce do zadní místnosti a vidí, jak si to spolu rozdávají. Blake pomůže složit kauci za Vica a stoupne v očích Michaela. Ráno jsou všichni na snídani, kam dorazí i Justin a vypráví jim detaily ze své noci s trickem, v Brianovi to pění.

1x21 - Running to Stand Still

Brianovi je v New Yorku nabídnuto pracovní místo a on je rozhodnutý ho vzít. Nikdo nechce věřit, že by to opravdu udělal. Justin se ho snaží přesvědčit, aby neodcházel, ale on si stojí za svým. Když dá nakonec do prodeje i svůj loft, tak si i Michael musí připustit, že Brian opravdu odejde a domlouvá Justinovi, aby ho nechal jít. Lindsay je na Briana naštvaná, že chce všechno a všechny opustit. Vic se mezitím snaží vypořádat se svým obviněním, při kterém ho zastupuje Melanie. Nejprve je odhodlaný přiznat vinu, aby to měl rychle za sebou, ale to by znamenalo záznam jako sexuální delikvent do konce života, Emmett ho proto přemlouvá, aby to nedělal, a poví mu vymyšlený příběh, který ho přiměje bojovat - vyhrává. Ted se snaží najít Blakovi práci a nakonec jim pomůže Melanie, která mu zařídí pohovor u ní v právnické firmě. David je nucený jet do Portlandu za synem kvůli rozvodu jeho matky s otčímem. Když se vrací, oznamuje Maikeymu, že tam bude muset jet na dýl a nabídne mu, aby jel s ním. Brian ztrácí svoje místo v New Yorku, ale nikomu o tom nepoví, naopak Michaela nabádá, aby do Portlandu odjel. Blake na pohovoru zaválel a s Tedem to chtějí oslavit, ten u něj ale najde drogy. Michael se rozhodne jet s Davidem.

1x22 - Full Circle

Brianovi je 30 a ostatní mu připraví oslavu ve stylu jeho pohřbu. Všem oznamuje, že do New Yorku nejde. David s Michaelem se připravují na odjezd do Portlandu, ale Michaela začíná štvát, jak David všechno zařizuje bez něj. Ted si neví rady s Blakem, který zase užívá drogy. A Justina čeká jeho maturitní ples, na který pozve Briana. Ten ho ale odmítne a dál se utápí ve svých depresích. Justin a Daphne se udobřují. Emmett mezitím radí Tedovi, aby Blaka vyhodil anebo ho přiměl jít na odvykačku a do toho připravuje rozlučkovou párty pro Michaela s Davidem, ti se tam však kvůli všemu pohádají. Brian mezitím slaví svoje narozeniny po svém a koupí si bílou šálu, na které se skoro oběsí, nebýt Maikeyho, který za ním přijde a zachrání ho. Blake souhlasí, že půjde na odvykačku, kam se jde hned přihlásit, ale když se tam Ted později vrací, Blake je pryč. Michael se rozhodne zůstat v Pittsburghu, ale na poslední chvíli si to rozmyslí a vydává se na letiště za Davidem. Brian mezitím jde Justinovi na ples, kde spolu tančí a nakonec se přede všemi políbí. To jeho spolužák Chriss Hobbs neunese a Justina napadne pálkou v garážích. Michael těsně před odletem obdrží telefonát od Briana a vydává se za ním do nemocnice. Brian je v šoku a celý od krve brečí. Vzpomíná na noc, kdy potkal Justina.
 

13 people judged this article.

Comments

1 Karin Karin | 13. april 2018 at 21:27 | React

Budeš pokračovat? :-D  :-)

2 Janča Janča | Web | 13. april 2018 at 21:47 | React

[1]: Ano mám to v plánu... tentokrát snad rychleji, než s tou první sérií :-D  :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama