March 2017

Proč právě já?(7)

30. march 2017 at 0:02 | Janča |  Proč právě já?
Nový díl.

BRIAN

varování: žádné

Maikey: "Můžeš mi, sakra, konečně říct, o co tu jde?"

Dobrá otázka, Maikey. Ale problém je, že já na ní neznám odpověď. Protože já nevím, o co tu jde. Mám dojem, že jsem se nejspíš naprosto zbláznil. Včera bylo ještě všechno úplně v pořádku, ale ze vteřiny na vteřinu se moje mysl úplně zcvokla. Nejdřív to začalo tím, že jsem nechápal, jak někdo tak úžasný, jako Justin, může milovat právě mě. A pak to pokračovalo tím, že jsem se najednou viděl jako někoho, kdo si nezaslouží být milován, kvůli tomu, jaký jsem. A to vedlo k tomu, že jsem tím sám sebe úplně zazdil a všechno, co jsem si o sobě do teď myslel, jako bych pohřbil hluboko do země a viděl jen toho sobeckýho hajzla, který myslí jenom na sebe. Možná to zní zmateně, přeci jen já mám rád to, kým jsem, nikdy jsem se nechtěl nějak změnit... ale přes to něco ve mně je najednou mnou samotným zhrozený a děsím se dne, kdy i Justin a všichni ostatní pochopí, že držet si mě poblíž je to nejhorší, co můžou udělat.
Bože, proč právě já, mám takovouhle krizi sebezničení?

Maikey: "Briane! V podstatě si mě unesl, nemyslíš, že si alespoň zasloužím vědět, proč vlastně?"
B: "Nedramatizuj tolik."
Maikey: "Prosím? Bušil si nám na dveře jako nějaký komando, mě si pomalu vytáhl ven ve spodkách a pak si mě naložil do auta a odjel."
B: "Trochu adrenalinu ti neuškodí, nějak moc ses na tom předměstí usadil."
Maikey: "Takže se mi teď snažíš připomenout naše mládí nebo co?"
B: "Nevím, jak ty, ale já jsem pořád mladej."

Dobrý, alespoň, že ještě věkově si stále přijdu mlád. V momentě, co začnu shazovat i tento prvek, tak to se mnou půjde opravdu, ale opravdu do prdele.

Proč právě já?(6)

29. march 2017 at 0:06 | Janča |  Proč právě já?
Nový díl.

JUSTIN

varování: žádné

Hned na to moje cesta vedla rovnou do jídelny, i když se k tomu Brian asi nikdy nepřizná, má to tam rád asi úplně stejně jako doma a v Babylonu, vždy když potřebuje, ví, že tam najde Debbie, která mu pomůže se poprat s čímkoliv, co ho trápí. I když nejsem si jistý, že ho tentokrát vůbec něco trápí, možná leda tak to, že jsem se dneska neukázal doma. Ale já k tomu měl důvod. I když to mě asi neomlouvá, dovedu si totiž představit, jak se o mě Brian bál, což je věc, ke které se taky nikdy nepřizná. Ale v první řadě mě neměl nechávat v Babylonu a beze slova odjet, s kdo ví kým. Dobře, teď už jsem celkem v právu, to on mě nechal v Babylonu, to on si naplánoval víkendové orgie a to on je teď k nenalezení... přísahám bohu, že až já ho najdu, tak ho snad...!

J: "Je tu Brian?"...Přilítl jsem do jídelny a ihned začal u Debb s křížovým výslechem.
Debbie: "Co kdybys nejdřív popadl dech, zlato?"
J: "Už dejchám... takže... je tu?"
Debbie: "Vidíš ho tu snad?"

Dobrý postřeh. Sice jsem se nijak zvlášť nerozhlížel, když jsem sem vpadl, ale Briana bych viděl i se zavřenýma očima. Takže je to jasný, tady fakt není. Ale kde, sakra, je? A proč tam vůbec je?

Proč právě já?(5)

28. march 2017 at 0:04 | Janča |  Proč právě já?
Nový díl.

BRIAN

varování: žádné

Moje probuzení vůbec neprobíhalo tak, jak jsem doufal. Nejen, že se můj problém stále nacházel ve vzduchu, ale šance na to, že mě Justin nebude chtít zabít, zcela zmizela, poněvadž podle všeho zmizel i on. Buď to odtud utekl dřív, než jsem se probudil, což je dost nepravděpodobné vzhledem k tomu, že nemá šichtu a ani nic jiného na práci anebo hůř - vůbec v noci nedorazil domů. A to znamená, že problém máme teď oba... já, protože jsem vůl a on protože porušil naší dohodu. Jen si nejsem jistý, že jsem v pozici, abych mu mohl něco vyčítat. Pravděpodobně nejsem.
Na odreagování jsem si dal sprchu a následně jsem s hladovým žaludkem zjistil, že tu není nic k jídlu, což bohužel vedlo k hroznému závěru - musel jsem do jídelny. A to znamenalo čelit Debbie. Ale aspoň nějakou výhodu to bude mít, jsem si totiž celkem jistý, že to ona ukrývá Justina.

Debbie: "Copak, copak? Přišel si dokončit náš včerejší rozhovor, od kterého si utekl?"
B: "Já jsem neutekl,"...Bránil jsem se zuby nehty, ale bylo mi to k ničemu... vždyť jsem fakt utekl.
Debbie: "Nebudu ti kazit iluze. A teď už mi řekneš, o co šlo?"
B: "Já myslím, že někdo jiný už ti to nastínil."

I když... Justin přeci jen nic neví. On má jen za to, že jsem idiot, co si chce užívat s každým aspoň trochu sexy. Ale jsem si jistý, že si vymyslel i detaily, které já nevím a Debbie dal nějakou krásnou historku o mé osobnosti.

Debbie: "Nějak se nechytám."
B: "No taak, nejsem tak blbej... vždycky se rád schovává u tebe."
Debbie: "Počkat, Justin není doma?"
B: "My vážně budeme hrát tuhle hru?"...Uchechtl jsem se.
Debbie: "Briane, poslouchej mě dobře, on u mě není a ani nebyl."

Proč právě já?(4)

27. march 2017 at 0:05 | Janča |  Proč právě já?
Nový díl. - Tak díl je konečně tady, tak si ho pořádně užijte!Usmívající seSmějící se

BRIAN

varování: žádné

Jindy bych se s klepáním neobtěžoval a prostě bych vešel dovnitř, přeci jen jsem tu strávil část svého života a přiznejme si to - jsem docela drzý. Ale tentokrát ne, tentokrát jsem předčil sám sebe a zaklepal, jako bych byl snad slušně vychován. Můj mozek jednoduše jede na celé otáčky ohledně té záhadnosti jako je 'Proč právě já?' až dělám věci, které se mi vůbec nepodobají. Myslím, že Debb bude hned jasné, že se mnou není něco v pořádku a tím se mi to alespoň ulehčí, když nebudu muset vykládat úplně všechny karty na stůl.

Debbie: "Tak tebe bych tu nečekala. Ty máš horečku nebo co?"
B: "Pravděpodobně."

Teď už jsem na nic nečekal a rovnou jsem vešel dovnitř. Moje nohy směřovaly rovnou do kuchyně, počítám zkrátka s hrnkem kafe - silného, horkého kafe. Se špetkou rozumu navíc, protože ten bych právě teď potřeboval.

Debbie: "Přejdu tu část, kdy si zaklepal, protože to se snad nikdy předtím nestalo... a rovnou se tě zeptám 'Co to s tebou, sakra, je?'"
B: "Nemohl bych nejdřív dostat kafe?"

Byl to boj...

22. march 2017 at 6:00 | Janča |  Info
a to doslovaSmějící se Jak jsem doufala, že notebook bude v pohodě hned, tak tomu bylo přesně naopak... odešla v něm totiž hodně důležitá věc a to hard disk (a ne, neměla jsem ho zálohovaný, takže komplet všechno je v čudu, jsem nadšenáSmějící se), tudíž se musel koupit nový, což bohužel chvilku trvalo a nakonec zbývalo doufat, že s novým hard diskem už bude vše v pohodě... A JE! Díky bohu!Smějící se Nejhorší na tom je, že hard disk mi odešel kvůli mojí "šikovnosti", takže jsem na sebe pěkně naštvaná, ale tak stalo se, já jsem ponaučena a psychicky na dně po takové době bez notebooku, psaní, koukání na seriály, no prostě všehoSmějící se
Tudíž jsem moc ráda, že vám mohu konečně oznámit, že v pondělí 27.3. (musím je totiž nejdřív napsat, času teď moc neníSmějící se)tady zase začne přísun povídek a začneme hned s dalším dílem povídky "Proč právě já?"Usmívající se
Doufám, že to na vás nebylo moc dlouhé čekání (na mě tedy byloSmějící se) a že jste to ve zdraví překonali (já neSmějící se) a na viděnou v pondělí!Mrkající

Vaše Janča


Nedobrovolná pauza

2. march 2017 at 16:49 | Janča |  Info
Bohužel, už je to tak, dneska jsem se probudila a zjistila, že můj notebook se rozhodl vyhlásit stávkuPlačícíSmějící se celej den se ho snažím rozpochodovat, ale zatím bezúspěšně, už jsem zalarmovala známého, kterému se to snad podaří, jen nevím, jak dlouho to asi tak bude trvat, takže do té doby bohužel nebudou žádné povídky, protože na telefonu sotva píšu toto oznámeníSmějící seZamračený No a jestli se notebook nepodaří zprovoznit, tak opravdu netuším, co to bude znamenat pro blog, ale na to radši zatím ani nehodlám myslet, protože jestli se ten notebook neopraví tak... no to prostě nepřipadá v úvahuSmějící se
Ale kdyby jenom to fakt vypadalo černě, tak Vás budu informovat a stejně tak když se zadaří, tak tu hned bude další díl povídky "Proč právě já?"
Každopádně do té doby se mějte hezky a moc se nezlobteSmějící seUsmívající se

Vaše Janča

Proč právě já?(3)

1. march 2017 at 0:06 | Janča |  Proč právě já?
Nový díl.

BRIAN

varování: žádné

Bylo toho na mě nějak moc. Začínal jsem přemýšlet o věcech, o kterých bych pravděpodobně ani neměl. Jsem Brian Kinney, tak prosté to je. Nejsem někdo, kdo se jen tak podkopává, takže s tím teď nebudu začínat. Justin měl určitě tenkrát nějaký pádný důvod, proč mě tak moc následoval, i přes to, jak hrozně jsem se k němu choval. Stále mě následuje, i když to občas taky stojí za nic. Takže důvod k tomu mě milovat a chtít být se mnou rozhodně má. Já o něm možná nevím, ale to nevadí. Nemusím vědět všechno, že ne? I když... je hrozné si to přiznat, ale zrovna tohle bych snad i vědět chtěl. Protože proč já? Na světě existují tisíce jiných chlapů, kteří by se k němu chovali tak, jak si zaslouží. Kteří by mu dali to, co chce. Kteří by se ho nebáli milovat tak jako já. Tak proč právě já?

J: "Tady jsi... všude jsem tě hledal. Najednou si zmizel."
B: "Promiň, jen jsem potřeboval..."
J: "Neříkej, že přemýšlet?"
B: "Pokud vím, tak už jsem tě poučoval o tom, že nesnáším, když někdo dokončuje moje věty."
J: "Takže si opravdu chtěl přemýšlet... o čem?"
B: "O ničem. Nemusel jsem a ani jsem nechtěl o ničem přemýšlet."

Nevadí, že bych teď pravděpodobně měl mít nos jak Pinocchio, hlavní je, že se nikdy nedozví, o čem jsem to vlastně musel tak urputně přemýšlet. Protože by se mi pravděpodobně vysmál. Nebo hůř... chtěl by si o tom promluvit. A to nehodlám riskovat.

J: "Briane?"
B: "Pojď radši tančit."