Queer as folk - vše o seriálu

14. october 2016 at 12:54 | Janča |  QAF-vše o seriálu
Něco mi říká, že k tomuto článku mělo dojít už na začátku mého blogu , po třech letech už je to asi trošku zbytečné, ale věřím, že pro některé to může být užitečné :)
Queer as folk je seriál, který mi změnil život a to doslova, myslím, že kdybych na něj nenarazila, hodně věcí by dnes bylo jinak. Vím, že to není seriál pro každého, dřív jsem si to myslela i o sobě, ale i přes to jsem mu dala šanci a můj pohled se ohledně LGBT komunity zásadně změnil. Proto chci Vám - těm, kteří seriál třeba neznáte nebo jste snad poprvé narazili na můj blog a zajímá vás, o kom moje povídky vlastně jsou, QAF představit :)) PS. článek může obsahovat spoilery! :))


Queer as folk je americko-kanadský seriál, který vychází z britského stejnojmenného seriálu. Poprvé se na obrazovkách objevil v roce 2000 a vysílal se do roku 2005. Má celkem pět sérií o 83 epizodách. Hlavními scénáristy byli Ron Cowen a Daniel Lipman.
Mezi hlavní herce, kteří se podíleli na vzniku tohoto úžasného seriálu, patří Gale Harold (Brian Kinney), Randy Harrison (Justin Taylor), Hal Sparks (Michael Novotny), Sharon Gless (Debbie Novotny), Peter Paige (Emmett Honeycutt), Scott Lowell (Theodor Schmidt), Thea Gill (Lindsay Peterson), Michelle Clunie (Melanie Marcus), Robert Gant (Ben Bruckner) a další.
Hlavním tématem Queer as folk je GAY komunita. Zaměřuje se především na skupinku homosexuálních přátel - Briana, Justina, Michaela, Emmetta a Teda a lesbický pár Lindsay a Melanie žijících v Pittsburghu v Pensylvánii, kteří nám představují své neuvěřitelné příběhy. Mezi další postavy patří např. HIV pozitivní Ben, který se stane Michaelovým přítelem, Maikeyho matka Debbie a strýc Vic, který má AIDS, Jennifer matka Justina či jeho nejlepší kamarádka Daphne. A samozřejmě Gus - syn Briana, Linds a Melanie. Či adoptivní syn Maikeyho a Bena Hunter. Dále Carl Horvath, Ethan Gold, Drew Boyd, George Schickle, Blake Wyzecki, Dr. David Cameron, Craig Taylor, Molly Taylor, Chris Hobbs, Synthia a další. Zabývá se otázkami vztahů, přátelství, coming-outu, AIDS, diskriminace, stejnopohlavních sňatků, výchovy dětí homosexuály a mnoho dalšího.

HLAVNÍ POSTAVY

podrobnější popis zde

BRIAN KINNEY
má na začátku 29 let, je manažerem reklamní agentury, za což je velmi dobře placený a může si dovolit v podstatě, co se mu jenom zachce. Jeho heslem je 'bez omluv, bez výmluv a bez výčitek'. Dokáže být neskutečně arogantní, a pokud přijde na projevování citů, radši by si nechal trhat zuby. Jeho život se skládá hlavně z nezávazného sexu, drog a alkoholu. Na Liberty Avenue je velmi proslulý. Všichni ho chtějí, ale nikdo ho nemůže mít. Na lásku a pevné vztahy nevěří. To se však změní, když jednoho dne potká nevinného blonďatého klučinu jménem Justin Taylor. Ani zdaleka netuší, že tohle nebude jen známost na jednu noc. A i přes to, že se snaží Justina ze svého života vyhnat a se svými city bojovat, nakonec se nedokáže ovládat a zamiluje se do něho. Nejblíže má ke svému nejlepšímu příteli Maikeymu a kamarádce Lindsay. Debbie v jeho životě zastupuje velmi důležitou roli a to roli matky, protože vztah s jeho rodiči je na bodu mrazu. A především díky nim je takový, jaký je - neschopný navázat vztahy. Jeho otec nakonec umírá na rakovinu a vztah s jeho matkou se ještě zhoršuje po zjištění, že je gay. Většinu svého času tráví s přáteli v baru Woody's a v klubu Babylon. Vlastní loft, který je pro něj jako království a zastává to, že je dost velký pouze pro jednoho (i když ne tak úplněSmějící se). S Lindsay má syna Guse (daroval jí své spermaSmějící se), kterého Linds vychovává se svou partnerkou Melanie, s níž Brian nemá ten nejzářivější vztah. Mezi jeho další přátele, které rád popichuje, patří Emmett s Tedem. Ve čtvrté sérii si otevře vlastní firmu Kinnetic.

JUSTIN TAYLOR
je naivní 17 letý student, který se jednoho dne vydá na Liberty Avenue a potká Briana. Jedna noc s ním a má jasno - miluje ho a chce s ním strávit zbytek svého života, Brian mu to ale rozhodně neudělá lehké. Brzy se spřátelí i s Tedem, Emmettem, Lindsay a Melanie. Debbie si ho ihned bere pod svá ochranná křídla a dá mu přezdívku Sunshine. S Maikeym to ze začátku nemá jednoduché, protože spolu bojují o Brianovu přízeň. Jeho matka Jennifer chvíli bojuje s jeho orientací, ale nakonec ho přijímá takového, jaký je, za to jeho otec se s tím nehodlá smířit. Má mladší sestru Molly. Jeho nejlepší kamarádkou je Daphne, která mu vždy pomůže. Ve škole se setkává s šikanou a nepřijetím, jak ze strany spolužáků tak dokonce učitelů. Šikana vyvrcholí na jeho maturitním plese, kde je napaden. Jeho největší zálibou a talentem je kreslení, se kterým by to rád někam dotáhl. Navíc se dostane na uměleckou školu, ve které ze začátku bojuje kvůli následkům svého zranění.

MICHAEL NOVOTNY
je Brianův nejlepší přítel. Vždy choval k Brianovi hlubší city a doufal, že jejich vztah někdy přeroste v něco víc, Brian však nikdy nebyl schopný jeho city opětovat. Proto pro Maikeyho ze začátku bylo těžké sledovat, jak si Justin našel cestu do Brianova srdce. Sám však nakonec pozná lásku a to ze strany chiropraktika Davida, se kterým to ale nakonec nevyjde, díky tomu však ale pozná svého životního partnera Bena Brucknera, se kterým bude mít adoptivního syna Huntera. A s Melanie bude mít dceru Jenny Rebecu. Jeho matkou je Debbie, která ho plně podporuje (někdy až přílišSmějící se). O svém otci si myslí, že zemřel, ale nakonec zjišťuje, že je naživu a důvodem, proč mu o něm Debbie neřekla, je ten, že je drag queen. Je si velmi blízký se svými přáteli Tedem a Emmettem. Ve své práci není ani trochu spokojený, navíc se obává toho, že se jeho kolegové dozvědí, že je gay a proto "randí" se svou kolegyní. Nakonec dá ale výpověď a otevře si krámek s komiksy, které jsou pro něj od dětství jako droga. S Justinem se dokonce pustí do velkého projektu - rozhodnou se udělat vlastní komiks RAGE.

DEBBIE NOVOTNY
je mámou Maikeyho, ale vlastně tak nějak všech, stará se o ně, krmí je, strká nos do jejich věcí a vždy se je snaží navést správným směrem. Největší starosti ji samozřejmě dělá Brian, kterého se ujala, když mu bylo 14 let a který ne a ne dospět a proto zrovna jemu s radostí dává přednášky, ale těm se vlastně nevyhne nikdo z nich. S oblibou taky propaguje LGBT komunitu a podporuje jejich práva, nadšeně taky pořádá PRIDE pochody, z čehož Maikey zrovna dvakrát nadšený není. Ve dne v noci pracuje v Liberty Diner jako servírka především proto, aby mohla platit léky svému bratrovi Vicovi, který má AIDS. Když pozná detektiva Carla Horvatha, netrvá dlouho a zamilují se do sebe.

EMMETT HONEYCUTT
má velice výstřední styl, to, že je gay každý pozná na míle daleko. Ve finále proto také dostane přezdívku queer guy. Nejvíc blízký si je s Maikeym, se kterým nějakou dobu bydlí a s Tedem, jejichž přátelství dokonce přeroste v lásku. Jejich vztah však bohužel skončí, protože se Ted dostane do problému s drogami. Ačkoliv vede podobný styl života jako Brian (sex na jednu - každou - nocSmějící se) tak na rozdíl od něho touží po lásce, kterou ještě před Tedem najde v Georgovi, ten však zemře. Nakonec poznává Drewa Boyda, slavného fotbalistu, který se ale obává coming-outu. Když však překonají tento problém, nastává další - Drew není připravený na vztah.

THEODOR SCHMIDT
je nejstarší, ale za to s nejnižším sebevědomím, díky čemuž je Brianovým snadným cílem, když se mu zachce ho ponižovat. Je účetní, miluje operu a pořád doufá, že najde lásku, ale díky svým balícím hláškám není schopný najít ani sex na jednu noc. Chová tajné city k Maikeymu, který o tom nemá ani páru, dokud Ted neskončí v nemocnici díky drogově závislému Blakovi, z něhož se vyklube Tedova budoucí opakovaná láska. Mezitím se dokonce vrhne do vztahu s Emmettem, ale když čelí obviněný kvůli porno stránce, kterou vlastní, sesype se a dojde na drogy, kvůli kterým Emmetta ztratí. Největší talent má na čísla a proto nakonec získá práci u Briana ve firmě jako účetní. Ve finále se jeho partnerem stane Blake.

LINDSAY PETERSON a MELANIE MARCUS
představují lesbický pár. Linds je dlouholetá kamarádka Briana a proto se rozhodla, že chce, aby byl otcem jejího dítěte. Melanie byla od začátku proti, jelikož si jdou s Brianem po krku od chvíle, co se poznali a z toho důvodu Briana musely přesvědčit, aby se vzdal svých rodičovských práv ke Gusovi, aby ho Mel mohla adoptovat. Lindsay se zajímá o umění a Mel je právnička. Jsou spolu už několik let a proto se Linds rozhodla přejít na další úroveň a vzít se, Mel však chvílí bojovala sama se sebou, nakonec však měly krásný obřad. Melanie nakonec začne toužit po dalším dítěti, které se rozhodne odnosit sama a jehož otcem se stane Maikey. A i když se může zdát, že s Linds mají život jako z pohádky tak čelí ne jednomu problémů, který je rozdělí.

BEN BRUCKNER
je profesor, se kterým se Maikey seznámí u sebe v krámku, když Ben hledá nějaké komiksy na přednášku do školy a Maikeyho požádá o pomoc, když vidí, jaký přehled o komiksech má. A ačkoliv Maikey zpanikaří a na přednášku nedorazí, najdou si k sobě cestu a zamilují se do sebe. Je tu však něco, co Maikey neví - Ben je HIV pozitivní. A toto zjištění je pro něj velmi šokující. Ale ani to mu nakonec nezabrání ve vztahu s ním. Za to Debbie má o svého syna strach a proto jí trvá nějakou dobu, než k Benovi najde cestu. S Maikeym dokonce ve finále adoptují mladého prostituta Huntera, který si k nim našel cestu zcela náhodou. Kvůli své "práci" je Hunter ale bohužel taktéž HIV pozitivní.

VEDLEJŠÍ POSTAVY


DAPHNE CHANDERS
má velmi důležitou roli v životě Justina a to roli jeho nejlepší kamarádky. Je vždy veselá, a když je třeba tak Justinovi pomůže, podporuje ho ve všech směrech anebo mu dá místo na spaní. Když se rozhodla, že chce ztratit panenství, byl to právě Justin, za kým šla a ten jí vyhověl, což mělo za následek, že se do něj zamilovala, ale tohle období spolu nakonec překonali. Taky má slabost pro Briana a je velkou fanynkou jejich vztahu s Justinem.

JENNIFER TAYLOR
je matkou Justina a jeho sestry Molly. Vždy tušila, že je Justin něčím jiný a když nakonec zjistila, že je gay šokovalo jí to a nevěděla si rady, když však poznala Debbie, se kterou si o tom mohla promluvit, uvědomila si, že její syn je pořád její syn a přijala ho na rozdíl od jeho otce, se kterým se nakonec rozvedla. Najít si cestu k Brianovi jí chvíli trvalo, ale nakonec jejich vztah podporovala.

JAMES "Hunter" MONTGOMERY
se v seriálu objevuje poprvé ve třetí sérii jako homosexuální prostitut (je však heterosexuální), který ruší noční klid Maikeyho a Bena. Benovi se ho zželí a snaží se mu pomoct, Maikeymu se to však nelíbí. Nakonec si ale i on k němu najde cestu, především po tom, co se ukáže, že je Hunter HIV pozitivní. Věci se zkomplikují, když se ukáže Hunterova matka s tím, že chce syna zpět, ten však prozrazuje, že to ona je zodpovědná za to, že se stal prostitutem, tudíž nemá šanci a Ben s Maikeym si ho osvojují. Ve finále ho i adoptují.

VIC GRASSI
je mladším bratrem Debbie a strýcem Maikeyho. Bohužel má AIDS a také výčitky kvůli Debbie, se kterou bydlí a ona se o něho stará. Má strach, že už nikdy nepozná lásku, ale nakonec se seznámí s Rodneym a zamilují se do sebe, nakonec spolu začnou i bydlet. Vic ale ve čtvrté sérii zemře a Debbie to zničí, protože se předtím pohádali a nestihli se udobřit.

BLAKE WYZECKI
se nám představuje už v prvním díle. Zakouká se do Teda a rozhodnou se, že spolu stráví noc, Blake je však drogově závislý a dá Tedovi drogu, která ho dostane do nemocnice. Ted mu nakonec ale odpouští a Blake se dokonce ze své závislosti dostane. Opakovaně spolu tvoří pár a ve finále spolu i zůstanou.

Dalšími postavami jsou CARL HORVATH, jenž je detektiv, který se zamiluje do Debbie a požádá ji o ruku. ETHAN GOLD je opravdu neoblíbená postava, se kterou je Justin nevěrný Brianovi. CHRISS HOBBS - tyran, který Justinovi na střední dělal ze života peklo a nakonec Justina napadl, za což dostal pouze veřejně prospěšné práce. JACK a JOAN KINNEY jsou rodiče Briana, se kterými nikdy neměl dobrý vztah. CRAIG TAYLOR, jenž je otcem Justina se v seriálu naštěstí moc nevyskytuje, ale když už se tak stane tak to stojí za to. Mezi ním a Justinem je to na bodu mrazu od chvíle, co zjistil, že je gay. Dr. DAVID CAMERON je v seriálu první láskou Maikeyho, od začátku s Brianem bojuje o Maikeyho přízeň. Jejich vztah ale nakonec ztroskotá. DREW BOYD je slavná fotbalová hvězda, je zasnoubený (se ženou Smějící se) a vede život boháče, když však jednoho dne potká Emmetta není schopný si ho držet od těla, ačkoliv odmítá nálepku GAY, nakonec svou homosexualitu však přijímá, s Emmettem se ale i přes to rozcházejí. GEORGE SCHICKLE je postarší milionář a majitel továrny na okurky. Když se seznámí s Emmettem, zamiluje se do něj a nabídne mu cestu kolem světa. Nakonec však zemře a Emmettovi odkáže 10 miliónů dolarů, které Emmett odmítne ve znamení lásky k němu. SYNTHIA je Brianova sekretářka a spolupracovnice. Následuje ho i do jeho nově otevřené firmy Kinnetic.

************************************************************************

Tak tím bych měla mít splněno, doufám, že jsem na nikoho důležitého nezapomněla :)) A snad se vám článek bude líbit. Někdy se zase pokusím nějaký napsat, až na internetu narazím na něco zajímavého (pro mě je to jakákoliv informace o QAF :))
Vaše Janča
 

33 people judged this article.

Comments

1 Kris Kris | 16. november 2016 at 18:58 | React

Zdravím :) Na tento seriál som narazila náhodou a nič moc som od neho neočakávala, keď som začala pozerať, pretože v poslednej dobe som nič extra s gay tematikou nevidela a deprimovali ma tragické konce :D Ale pozrela som prvý diel... a o pár dní neskôr mám skuknuté všetky série :D Fakt som sa od toho nevedela odtrhnúť a rozhodne patrí medzi moje najobľúbenejšie, ak sám nie je na prvom mieste :D Som celkom závislá a už teraz premýšľam nad tým kedy si dám repete :D Takže veľká vďaka za tento blog a hlavne za linky na stiahnutie, pretože si ho chcem archivovať :D

2 Janča Janča | Web | 16. november 2016 at 19:48 | React

[1]: Ahoj :) Naprosto tvé pobláznění tímto seriálem chápu... měla jsem to stejně, moc jsem tomu nevěřila a říkala si, že dám max dvě epizody a konec... sotva ten první díl začal a já věděla, že jsem zamilovaná, zvlášť když se pak objevil Brian :D Pro mě je to seriál rozhodně na první místě a nemyslím si, že se to někdy změní, repete jsem si dávala už tolikrát, že to ani nespočítám, jen mým největším problémem je ho dokoukat úplně do konce, protože mě zrovna ten konec tak štve! :-(  :D Každopádně jsem ráda, že můj blog ti udělal radost a nemáš za co :-)  :D

3 Kris Kris | 16. november 2016 at 20:57 | React

To áno :D ten koniec...ja som to dopozerala v podstate pred chvíľou, takže tie pocity sú čerstvé :D vlastne sa z toho ešte len spamätávam :D Ale napriek tomu, že to neskončilo ako klasický happyend, bolo to podivne uspokojivé :D A som rada, že sa mi splnilo prianie, že budú Ted a Blake spolu :D

4 Janča Janča | Web | 17. november 2016 at 10:27 | React

[3]: No já ten seriál viděla poprvé před třemi lety a do teď mám někdy dojem, že jsou ty pocity stále čerstvé :D Já jsem teda pořád toho názoru, že takhle to skončit nemělo, sice tak nějak chápu, proč šel Justin do NY, ale prostě mi to přijde takové neuzavřené mezi ním a Brianem... kdyby nám aspoň řekli, zda se ještě někdy viděli :-(  :D Ale prostě se s tím snažím smířit :D Jo těmhle dvěma jsem to taky přála :-)  :D

5 Kris Kris | 17. november 2016 at 16:22 | React

Ano, clovek si potom zela, aby to este nejak pokracovalo :D ale myslim, ze nam nechali priestor na predstavivost a je jasne, ze ked sa Justin stal slavnym umelcom, tak si s Brianom opat k sebe nasli cestu :D

6 Janča Janča | Web | 17. november 2016 at 18:43 | React

[5]: Musím říct, že tvůj komentář je... jak to říct? Asi uklidňující :-) :D Poněvadž máš pravdu, pro tu fantazii tu prostor je a i když mám někdy fakt vztek, když si na ten konec vzpomenu, tak přeci jen nikdo nikdy neřekl, že už se nikdy neviděli a věřím, že když Justin dosáhl svého cíle, tak jeho první cesta určitě vedla právě k Brianovi... prostě to tak musí být! :D

7 Kris Kris | 18. november 2016 at 22:55 | React

Ano, musí :D Hoci keď si dám repete, budem to sledovať so smútkom, lebo viem, ako to skončí, ale to sa človek nemôže na scenaristov ani naštvať, lebo to bol super seriál :D Uhm, prepáč, že ťa tu takto spamujem :D Len nemám v okolí extra ľudí, s ktorými by šlo o tom pokecať :D :D

8 Janča Janča | Web | 19. november 2016 at 11:46 | React

[7]: No nechci strašit, ale znám to od sebe, že kdykoliv na to koukám znova, tak jsem už od prvního dílu v rozpacích a za pár dílů už brečím, protože vím, jak to skončí a jsem hrozně naštvaná a prostě do toho konce to nikdy nedotáhnu, protože nechci ty hnusný pocity zažívat znova, takže já většinou končím buď 4 sérií nebo v polovině pátý... zrovna teď jsem už asi půl roku u 5 dílu 5 série a nemůžu se ani za boha hnout dál :-D  :-D Ale seriál je to úžasnej, to souhlasím! :D :-)
Vůbec se neomlouvej, právě naopak, já mám pouze jednu kamarádku, která je na tom závislá stejně jako já a se kterou o tom můžu mluvit, takže i já o tom ráda pokecám s někým jiným :D

9 Kris Kris | 19. november 2016 at 13:37 | React

Ježiš, to ako keby som čítala o sebe ako to opisuješ :D Keď niečo pozerám a viem ako to skončí, tak ma to zvykne rozplakať skôr než sa to vlastne začne tým smerom uberať :-D
Momentálne si musím dať pauzu, aby som sa pozbierala :D Lebo kedykolvek vidím video alebo fotku niekoho z hercov, spomeniem si a mi hneď zviera srdce :D a to nehovorím, že mám stiahnuté niektoré pesničky zo soundtracku a keď sa mi spustia, tak presne viem, v ktorej scéne hrali a som späť ke som bola :D :D
Ok, tak ja ťa beriem za slovo :D :-D

10 Janča Janča | Web | 19. november 2016 at 20:13 | React

[9]: Koukám, že to prožíváme úplně stejně... fakt jsem vždy na míle daleko od toho špatnýho a už stejně brečím, protože vím, že to nakonec přijde :D
Jo to chápu, pamatuji si, že já to vydržela asi 14 dní, než jsem to pustila znova a bylo to fakt emocionální :D Přesně, to znám, sice teď už ne tolik, ale dřív jsem fakt při každé fotce nebo videu umírala :D Taky jsem měla období, kdy jsem neposlouchala jiný písničky, než z Qaf... a jako ty jsem hned věděla, co se v té scéně dělo a pomalu i to, co v ní říkali :-D
Klidně ber, já jsem ráda :-D  :-P

11 Kris Kris | 20. november 2016 at 13:33 | React

asi sme príliš emocionálne :D :D
Hej, keby som nemala tak veľa povinností ohľadom školy, pravdepodobne by som si to pustila odznova na druhý deň :D
Ak chceš, môžeme si nejak vymeniť kontakty, mail alebo niečo, aby sme ti to tu nespamovali :) ak máš teda záujem, keď nie, tak sa nič nedeje :D

12 Janča Janča | Web | 20. november 2016 at 18:39 | React

[11]: Vypadá to tak, ale tak stane se :D
Jojo to chápu, já si vzpomínám, že jsem zrovna nastoupila v září do druháku, když jsem to viděla poprvé a jak ta škola začínala a než jsem se s ní zas sžila a tak, tak jsem taky musela chvíli počkat, než jsem si to mohla pustit znova a zbytek střední to pro mě byl taky děs, pořád jsem chtěla koukat, ale kvůli blbý škole jsem nemohla :D
Moc ráda si s tebou vyměním kontakty, můj email je SmidovaJana.AP@seznam.cz a popřípadě ti můžu dát i facebook, pokud budeš chtít :D  :-)

13 Kris Kris | 21. november 2016 at 0:08 | React

Oki, napísala som ti :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama